Něco málo o emu

3. března 2008 v 21:23 | Carol
EMO
Emo je americký slangový výraz označující styl oblékání nebo hudby,nebo též nešt´astný a melancholický stav mysli.Jako emo jsou označováni členové ''emo scény '' a osoby zapadající do příslušného stereotipu.
HISTORIE

emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou.když se hudba koncem 90let dostala do povědomí širšího publika ,začalo slovo nabývat dalších významů.
Původ výrazů samotného je nejasný.V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v inerwiev pro časopis Flipside,že je někteří fanoušci začali označovat jako 'emo',údajně podle emocí,která skupina ukazovala při svých vystupeních .V následujících letech bylo 'emo' vnímáno jako zkratka z ëmotive hardcore'',či ''emotional hardcore '',čímž byl tehdy druh hudby označován.
V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu,a je často považováno za zkratku ''emotivní''.Po roce 2000 začali hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější ''emo'' styl ,jehož texty daleko více oslovovaly teenagery ,poprvé zakoušející žívotní a vztahovou frustraci.
Spolu s tím začala být hudba známější ,a ''emo'' začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost .Na fanoušky pak často mířily věty jako ''nebud´tak emo''či'' vzmuž se ,emo děcko''vyjadřující dojem ,že se berou příliš vážně.
Když začala velká vydavatelství zařazovat podávat skupiny jako''emo'',postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace.S tím začal být s emo spojován styl skupiny jako My Cemical Romance nebo Panic!at the disco a to včetně černého líčení očí a dlohých vlasů ,zakrývajících oči .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Marco...

...Polo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.